O NAS

Łodzka Szkoła Nowej Ewangelizacji

Jesteśmy środowiskiem, w którym od 2014 powstaje i rozwija się Łódzka Szkoła Nowej Ewangelizacji. Chcemy poprzez kursy ewangelizacyjne, które oferuje Szkoła Ewangelizacji Świętego Andrzeja, budzić do wiary i ożywiać Kościół łódzki. Aktualnie współpracujemy z Pallotyńską Szkołą Nowej Ewangelizacji z Lublina.

Do grudnia 2017 roku przeprowadziliśmy na terenie Archidiecezji Łódzkiej: kilkanaście kursów Nowe Życie, a ponadto kursy: Emaus, Animacji Modlitwy Charyzmatycznej oraz Wspólna Droga dla małżeństw. Nasza Szkoła pomaga także w organizacji młodzieżowych rekolekcji Otwarte Drzwi skierowanych głównie do tych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Łącznie w kursach organizowanych przez Łódzką Szkołę Nowej Ewangelizacji brało udział już kilkaset osób. W najbliższym czasie planujemy poprowadzić kolejne Kursy Nowe Życie oraz Emaus, ale także poprowadzić pierwsze kursy Jan.

Ekipa osób posługujących w naszym środowisku również ciągle wzrasta, obecnie stanowi ona grupę kilkunastu osób, które także formują się w sposób ciągły, aby jak z jak największa mocą posługiwać w Szkole.